Oppo K12 tasarımıyla orta segmente yeni bir soluk getiriyor

Oppo’nun bu yıl içerisinde Çin pazarında tanıtacağı ilk K serisi telefonu olan Oppo K12 hakkında heyecan verici gelişmeler yaşanıyor. Duyumculardan alınan bilgilere göre, bu cihaz etkileyici özelliklere sahip olacak. Oppo K12’nin ön yüzünde, parmak izi tarayıcısı ile entegre edilmiş delikli bir OLED ekran bulunuyor. Arka yüzde ise, sol üst köşede yükseltilmiş bir modül üzerine konumlandırılmış iki kamera ve bir LED flaş yer alıyor. Ayrıca, cihazın sol tarafında bir uyarı kaydırıcısı, sağ kenarında ise ses düğmesi ve güç tuşu bulunuyor. K12’nin, alt kenarda yer alması muhtemel bir hoparlörün yanı sıra üst çerçevede konumlandırılmış başka bir hoparlörle çift hoparlör sistemine sahip olacağı düşünülüyor.

Oppo K12’nin söylentilere göre 6.7 inçlik 1.5K çözünürlüklü bir OLED ekranla geleceği ve 120Hz yenileme hızına sahip olabileceği konuşuluyor. Cihaz, Android 14 tabanlı ColorOS 14 ile ön yüklü olarak gelecek. Ön tarafta 16 megapiksellik bir kamera bulunacakken, arka kısımda 50 megapiksel + 8 megapiksel + 2 megapiksel olmak üzere üçlü bir kamera kurulumu yer alacak. Cihazın kalbinde Snapdragon 7 Gen 3 yonga seti olacak ve 12 GB RAM ile 512 GB depolama alanına sahip olması bekleniyor.

Oppo K12 tasarımıyla orta segmente yeni bir soluk getiriyor

Oppo K12’nin batarya boyutu veya şarj yetenekleri hakkında henüz bir bilgi bulunmamakla birlikte, geçen yıl tanıtılan Oppo K11’den 5,000mAh kapasiteli batarya ve 100W hızlı şarj desteğini devralması olası görünüyor. Oppo K11 5G ve OnePlus Ace 2V benzer bir tasarıma sahipken farklı donanımlar sunmuştu.

Görünüşe göre Oppo, yaklaşmakta olan K12 ve Ace 3V için de benzer bir strateji izleyecek. Sızdırılan bir görüntü, Ace 3V’nin kamerasının yukarıda bahsedilen şemaya oldukça benzer olduğunu gösteriyor. Bu da, K12 ve Ace 3V’nin benzer bir dış görünüşe sahip olabileceğini ancak farklı donanımlara sahip olacağını gösteriyor. Özellikle Ace 3V’nin daha güçlü Snapdragon 7+ Gen 3 yonga seti ile geleceği söyleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x